Wybierając się na długo wyczekiwany urlop po wielu miesiącach pracy, zdecydowanie powinniśmy wcześniej sprawdzić opinie na temat miejsca, do którego zamierzamy się wybrać. Nie chcemy przecież, aby ciężko zarobione przez nas pieniądze zostały zmarnowane w miejscu, które nie spełni naszych oczekiwań tak bardzo ważnych podczas urlopu – najczęściej dotyczą one pokoi hotelowych, okolicy danego kurortu oraz jedzenia.

W internecie jest bardzo wiele witryn, które pomogą nam zweryfikować to, czy wybrany przez nas hotel nadaje się do wymarzonego odpoczynku. Bardzo popularny jest portal Tripadvisor, który zbiera informacje na temat bardzo wielu miejsc. Oczywiście są tam widoczne opinie na temat hotelu w którym rozważamy zatrzymanie się, ale także okolicznych atrakcji, restauracji czy klubów nocnych.

Kolejnym bardzo ważnym punktem na mapie opinii internetowych jest wyszukiwarka Google. Wystarczy że w boxie wyszukiwania wpiszemy daną nazwę hotelu, a od razu powinna nam wyskoczyć średnia ocena oraz komentarze wystawione przez innych użytkowników. Lepiej poświęcić godzinę lub dwie na sprawdzeniu negatywne opinie google na temat danego miejsca, niż później żałować że wybraliśmy się do złego miejsca.

Zawsze weryfikuj wystawione oceny!

Pamiętaj, że nie wszystko co dostępne jest w internecie musi okazać się prawdą. Wiele hoteli pada ofiarą nieuczciwych ataków ze strony konkurencji, przez co ich ocena w Google jest wyraźnie zaniżona. Jeśli interesuje Cię temat opinii Google, powinieneś skontaktować się ze specjalistami posiadającymi doświadczenie w tym temacie.