Nóż to podstawowe narzędzie w domu, ale również podczas wyprawy outdoorowej. Przyda się nie tylko w kuchni polowej do przygotowywania posiłku, ale również podczas rozkładania obozowiska. Jest wiele różnych rodzajów noży, gdzie każdy z nich przeznaczony jest do konkretnych zastosować. Dziś przyjrzymy się bliżej, do czego służą noże myśliwskie i wojskowe.

Noże myśliwskie – zastosowanie

Noże myśliwskie, jak sugeruje sama nazwa, służą myśliwym do patroszenia i oprawiania zwierzyny. Mają masywną klingę, dzięki czemu bez problemu radzą sobie z wykonaniem precyzyjnych cięć w różnych warunkach. Tego rodzaju nóż posiada ostrze, które w części jest ząbkowane, a w większej części gładkie, dzięki czemu ma bardzo dobre właściwości tnące oraz penetrujące.

Noże wojskowe – do czego służą?

Noże wojskowe cechują się prostotą i wysoką jakością użytych materiałów. Taki nóż miał służyć, głównie jako narzędzie do obrony żołnierzy. Obecnie noże myśliwskie mogą być zastosowane na biwaku czy wyprawie, do różnych zastosowań jak: przecięcie liny, wycięcie gałęzi czy otwarcie konserw.

Noże myśliwskie i wojskowe – niezbędnik dla każdego survivalowca

Tak jak wspominaliśmy, noże myśliwskie czy wojskowe mogą spokojnie służyć nam również do innych celów podczas wypraw na świeżym powietrzu. Ich solidne wykonanie i wysoka jakość sprawia, że zdadzą egzamin w każdych warunkach. Najważniejsze, aby taki nóż posiadał trwałe i ostre ostrze, dzięki czemu posłuży nam do wielu różnych zadań.

Zadzwoń:
+48
508 624 135

Zobacz stronę:
https://www.morowo.com.pl/militaria
”noże

Dojazd: