Umiejętne podejście do dzieci, a odpowiednie kwalifikacje to drugie. Co w takim razie trzeba zrobić, by móc pracować jako wychowawca kolonijny?

Potrzebne są dobre chęci i poczucie odpowiedzialności, ale czy to wystarczy? A kto zamierza dorabiać w sezonie nie tylko letnim, ale również zimowym jako wychowawca na koloniach czy zimowiskach, ma taką szansę. Jeśli się pośpieszy to przed wakacjami zdąży, na ferie zimowe już za późno, ale na przyszłe nic straconego.

Wychowawca kolonijny – warunki, jakie musi spełnić

Przede wszystkim należy ukończyć kurs wychowawcy kolonijnego . Program zajęć zawsze musi być zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Trzeba zgłosić się do wybranego ośrodka szkoleniowego, np. AMS. Poza podpisaniem zgłoszenia należy mieć ksero świadectwa ukończenia minimum szkoły średniej wraz z oryginałem do wglądu.
Poza tym osoba, która chce zostać wychowawcą kolonijnym, musi mieć ukończone osiemnaście lat, mieć nieposzlakowaną opinię oraz dostarczyć zaświadczenie o niekaralności. Ten ostatni dokument musi być aktualny. Oczywiście stan zdrowia kandydata musi być bardzo dobry, poparty wynikami lekarskimi.

Zdarza się, że ktoś nie ukończył akurat tego konkretnego kursu, jednak to nie stoi na przeszkodzie, ponieważ może mieć inny, ale tylko taki który został uwzględniony przez MEN.

Ukończenie kursu wychowawcy kolonijnego uprawnia do podjęcia pracy na takim stanowisku nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Wychowawca kolonijny – kurs online

Wychowawcą kolonijnym, a właściwie uprawnienia można zdobyć także bez konieczności wychodzenia z domu. Na rynku istnieją szkoły, ośrodki i firmy szkoleniowe, które prowadzą takie kursy online. Działa to podobnie do stacjonarnych kursów – zajęcia teoretyczne i praktyczne. Po zaliczeniu teorii kursant ma praktykę. Ta odbywa się w wybranym mieście, gdzie znajduje się przedstawicielstwo ośrodka szkoleniowego i w tym samym miejscu podchodzi do egzaminu końcowego. Po jego zdaniu otrzymuje świadectwo ukończenia kursu wychowawcy kolonijnego. Po jego otrzymaniu już można rozglądać się za pracą w tym kierunku.

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”kurs

Dojazd: